امسال برای دومین سال متوالی، تشکل همیاران طبیعت اسبوکلا، فاز اول برنامه های نوروزی سالم سازی جنگل و محیط زیست اطراف روستای اسبوکلا را به صورت بسیار منظم و با همت اعضای خود، با تبلیغات محیطی و توزویع حدود 2 هزار عدد نایلون زباله بین مسافران منطقه ی زیبای اسبوکلا و با هدف فرهنگ سازی برای خروج زباله از جنگل، در دو مسیر ورودی روستا (لب خط) تا پل آقاعلی بند و ورودی جنگل زیبای اسبوکلا تا قسمت هایی از داخل آن که مسافران آن جا اطراق می کنند، با موفقیت انجام شد.

فاز دوم آن که شامل پایش این مناطق و جمع آوری بقایای زباله هاست در روز های آینده انجام و به موقع اطلاع رسانی می شود. در زیر گزارش تصویری از فعالیت همیاران طبیعت اسبوکلا در ورودی جنگل اسبوکلا را می بینید.

-----------------------------------------------------------------------------
پی نوشت 1 : برنامه های امسال گروه همیاران طبیعت اسبوکلا، در قالب دو گروه در دو نقطه ی ذکر شده اجرا شد. گروه نخست که در ورودی جنگل زیبای اسبوکلا فعالیت می کردند، آقایان مهدی محمدپور، آیت سعیدی، مرتضی اسدی، مجتبی صاحبقران، هادی سالخورده و علی سالخورده و گروه دوم که در ورودی جاده اسبوکلا فعالیت داشتند آقایان عمران سالخورده، علی اصغر میرزایی، محمد میرزایی، ذبیح اله اسدی و رامین علی بخشی بودند.
پی نوشت 2 : برنامه گروه در ورودی اسبوکلا و روبروی پناهگاه حیاط وحش سمسکنده با مساعدت محیط زیست ساری و محیط بانان پناهگاه انجام شد. جا دارد از دوستان عزیز آقایان بزمی ، کلانه و ... تشکر کنم.
پی نوشت 3 : از دوستای علاقمند به محیط زیست و حامیان محیط زیست و دوستانی که علاقه به حمایت از همیاران طبیعت اسبوکلا را دارند تقاضا می شود با ما تماس بگیرند.