طرح «طبیعت پاک» برای سومین سال، در روز 13 فروردین 1394، در منطقه ی جنگلی اسبوکلا اجرا شد. این برنامه با هدف حساس سازی و ترقیب جامعه ی محلی، گردشگران و طبیعت گردانی که در روز طبیعت به دامن طبیعت رفته و از این موهبت الهی استفاده می کنند طراحی شده است.

توزیع نایلون زباله میان مسافران، نصب اعلامیه و بنر در نقاط مناسب، توزیع بروشور با موضوعیت حفظ محیط زیست و منابع طبیعی از جمله اقداماتی است که در این طرح لحاظ گردیده است. با توجه به استقبال بی نظیر مردم در این سال ها و خروج حجم قابل ملاحظه ای زباله از جنگل ، سعی می شود ، برنامه به نحو مطلوب تر و در سطح گسترده تری برگزار شود. ان شاء الله در سال های آینده سایر انجمن ها و دوستان علاقه مند به حفظ منابع طبیعی و محیط زیست به این حرکت بپیوندند.

برنامه ی امسال با حضور تعدادی از اعضای فعال سازمان مردم نهاد همیاران طبیعت اسبوکلا در روز طبیعت ،در دوبخش اجرا شد. یکی در منطقه ی جنگلی اسبوکلا شهرستان ساری و دیگری در ورودی این روستا که منطقه ی اطراف پناهگاه حیات وحش سمسکنده را پوشش می دهد. این طرح با همراهی منابع طبیعی استان مازندران، محیط زیست شهرستان ساری و محیط بانان پناهگاه حیات وحش سمسکنده، شرکت نکا چوب و نگاهبان این شرکت، دهیاری و شورای اسلامی روستای اسبوکلا و مردم منطقه و مسافران عزیزی که به این منطقه تشریف فرما شدند انجام شد. از همه ی کسانی که در این برنامه ، با وجود نامساعد بودن شرایط جاده ما را همراهی کردند تشکر و قدردانی می کنیم.